TibetanMastiff Köpek Eğitimi

kopek (126)

Bazı köpek cinsleri oldukça özel bir ırka sahip olup fiyatları ve bakımları oldukça meşakkatlidir. Farklı misyonlarda yükleyebileceğiniz bu köpeklere iyi bakıldığı takdirde çok uzun yıllar yaşar ve iyi bir arkadaşlık yapar. Bilinen en değerli evcil köpek cinslerinden biri olarak farklı görüntü ve özellikleri ile köpek severlerin ilgisini çeken cinslerden biri TibetanMastiffler. Nadir bir cins olan TibetanMastiff sevimli görüntüsü yanında istediğinde aşırı korumacı ve dayanıklı bir köpektir. En eski köpek ırklarında bir olan TibetanMasstiff eğitim verildiği takdirde farklı amaçlarla da kullanımda çok kullanışlı bir köpek olur. Sadakatli olan Mastiff her şarta uyum sağlar. Her köpek cinsinde olduğu gibi bakılacak yere ve köpekten beklenenlere göre eğitim alması gereken bir türdür

TibetanMastiff Özellikleri

Çok zor bulunan bir tür olduğu için fiyat olarak da yüksek rakamlarda sahiplenilen bir köpek cinsidir. İri bir köpek cinsi olan Mastiff yüzyıllar öncesine dayanan bir cinstir. Bekçi ve çoban köpeği olarak uzun yıllar görev alan bu cins çobanlık gibi şeylerde oldukça başarılıdır. Büyük bir köpek olması ve kökenin doğada yaşamaya yatkın olması nedeniyle TibetanMastiff ev gibi alanlara uyum sağlaması için eğitime ihtiyaç duyar. Soğuk havaya çok dayanıklı olan hatta daha fazla seven Mastiff uzun tüyleri mevsime göre problem çıkartabilir.

TibetanMastiff Köpek Eğitimi

TibetanMastiff Köpek Eğitimi

Doğada uzun yıllar yaşamış, kökeni doğada yaşamaya elverişli olan TibetanMastiff zaman zaman vahşi bir görüntü çizebilir. İri ve korumacı bir köpek olması da toplum içinde yaşamasında sıkıntı yaşamasına neden olur. Bencil bir yapısı olan Mastiff sahibine çok sadakatlidir. Farklı alanlarda yaşamak ve görev yapmak için eğitimlere çabuk yanıt veren bir türdür. Topluluk içinde besleyeceklerin zaman zaman yabanileşen bu tür için kesinlikle eğitim aldırması gerekir. Doğru eğitimleri ile bakılması çok kolay bir köpek haline gelir. Yüksek rakamlarda sahiplenecek bir köpek olduğu için eğitim ayrıntısının gözden kaçmaması gerekir. Neredeyse 15 yıldan fazla yaşayan TibetinMastiff uzun yıllar arkadaşlık yapar.

TibetanMastiff Eğitim Şekilleri

Tibetan özel bir tür olduğu için konusunda uzman eğitimciler tarafından ilgilenilmesi gerekir. Uyum sağlaması ile bilen diğer benzer türlere göre belirgin şekilde zeki olan bu tür neredeyse tüm eğitimlere olumlu yanıt verir. Büyük olması açıdan apartman gibi yerlerde yaşaması meşakkatli olan Mastiff için mutlaka aldırılması gereken eğitimler tuvalet alışkanlığı ve temel itaat eğitimidir. Bu eğitimleri alan birmastiff her yerde rahatlıkla bakılabilecek bir hale gelir. TibetanMastiff çoban köpeği, bekçi köpeği ya da koruma amaçlı oldukça yetenekli bir köpektir. Bu açıdan bu eğitimlerin aldırılması birçok alanda fayda sağlar. İsteyenler için ileri seviye itaat eğitimi ile TibetanMastiff tam bir yoldaş halini alır.

TibetanMastiff Eğitmen Özellikleri

Tibetanmastiff köpek eğitimi eğitmeni bu köpeği çok iyi tanıyan, eğitim konusunda deneyimli kişiler olmalı. Her açıdan eğitim almaya müsait bir köpek olmasına karşın yaklaşımın çok önemli olduğu nadir bir cins olan Mastiff’e eğitim verecek kişiler hayvan sevgisi olan köpeğin ne istediğini ve karakterini tanıyacak özellikleri ile köpeğe yaklaşan uzmanlar olmalı. Bu açıdan birçok eğitim çiftliği ve donanımlı kişi söz konusu. Bu cins bir köpek bakmayı düşüneler ya da hali hazırda bakanlar bulundukları şehirlerde bu alanda eğitimlerini tamamlamış kişiler ile iletişime gerçek gerekli eğitimleri köpeğine aldırabilir. Uzmanlar ile karşılıklı iletişim ile Mastiff için ideal eğitime karar verebilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

TibetanMastiff Köpek Eğitimi