TerrierGlen of Imaal Satılık Yavru İstanbul

kopek (119)

TerrierGlen of Imaal Satılık Yavru istanbuI ile bu sevimli köpeğe sahip olabilirsiniz.ImaalTerrierGlen (İrlandalı: BrocaireUíMháil), terrier kategorisindeki bir köpek cinsi ve dört İrlandalı terrier ırkından biridir. Bazen ImaalTerrier veya WicklowTerrier’in İrlandalı Glen adı verilir ve cins adı genellikle meraklılar tarafından sadeceGlen’e olarak kısaltılır. Irk, İrlanda’nın Kandil Bölgesi’ndeki Imaal Gölünden gelir ve bu şekilde adlandırılır. İlk kez 1934’te İrlandalı Köpek Kulübü tarafından, en son olarak 2004’te AmericanKennel Kulübü tarafından tanınmıştır. Bildirildiğine göre, Glen’in geçmişi, I. Fransız Elizabeth döneminde başladı ve İrlanda’da bir isyan çıkartmak için Fransız ve Hessen paralı askerleri kiraladı. Çatışma sonrasında, bu askerlerin çoğu Wicklow bölgesine yerleşti.

TerrierGlen of Imaal Satılık Yavru İstanbul

Onlarla birlikte, yerel terrier stokuyla yetiştirdikleri alçak sapık köpeklerini getirip, sonunda ImaalTerrier’inGlen’i olarak bilinen özel bir cins geliştirdiler. Glens aslen sıçan, tilki, porsuk ve su samuru gibi diğer hayvanların yok edilmesinde ve aynı zamanda sürüler ve aile gezintisi için genel amaçlı bir çiftlik köpeği olarak kullanılıyordu. Diğer pek çok terrenden farklı olarak, “sesleriyle” değil “güçlü köpekler” – zeminlere sessiz çalışmak, taşocaklarından sonra seslerini duymak için havlamaya değil sessizce duvara girmek için yetiştirilmişler. Bu nedenle günümüzde en sessiz teriyerler arasındadırlar. İrlandalı lore’a göre Glen, ImaalTerriers, yemek pişirmek için eti yemeye çevirmek için turnpit köpekler olarak kullanılıyordu. Bununla birlikte, cinsin birçok tanımında tekrar edilir ve genellikle köpek gösterisi spikerleri tarafından renkli gösterilerde kullanılır.

TerrierGlen of Imaal Nasıl Bir Köpektir

Bugün, GlenImaalTerrier, halen en nadir Irishterrier türü olan köpeklerin en nadir ırklarından biridir. Kısa bacaklardaki büyük köpek”, GlenImaalTerrier, achondroplastic cüce cinsidir. Tipik bir yetişkin Glen’in ağırlığı yaklaşık 36 kilodur. Bazı büyüme evrelerinde bir Glentam boyutuna ulaşması için dört yıla kadar süre geçebilir. Kısa, eğilmiş bacaklar; Ve kuyruğa doğru biraz yükselen düz tüyleri vardır. Omuzlar, göğüsler ve kalçalar sağlam ve kaslıdır. Irk, erken teriyerlerde yaygın olan antik özelliklere sahiptir. Kafa, yanlar ve bacaklarda sadece bir derece dalgalanma geliştiren daha yumuşak bir kat var. Tabanın rengi, buğday mavisi veya mavi olmak üzere, buğday veya mavi olabilir ve genellikle kıvırcıklıkla boyanabilir gövdesi, buğday ve mavi çeşitli tonları kapsar.

ImaalterrierGlen, tüyleri çok fazla dökülmez ve yumuşak katın iyi durumda kalması için her hafta ya da haftada iki defa fırçalanması ya da taranması gerekir. Aşırı saçları yılda iki ila dört defa sert kaplamadan tıraş edilmesi normaldir; Glen’in “kaba ve hazır” bir görünüme sahip olması amaçlanmıştır. Tarihsel olarak, ırkın kuyruğu genellikle köpeği porsuk delikten çıkarmak için tutma yeri olarak kullanılmaya yetecek kadar uzunlukta bırakılır. Bozulmamış bir kuyruk tercih edilir. Tarihsel olarak, ırkın kuyruğu genellikle köpeği bir genetik testinden dışarı çekmek için tutma yeri olarak kullanılmaya yetecek kadar uzunlukta bırakılır.

TerrierGlen of Imaal Satılık Yavru İstanbul

Bu türler ve yavruları Aktiviteyi seviyorlar, talep etmiyorlar ve sahiplerinin tarafında rahatlamaya ihtiyaç duyuyorlar. Kabukları, daha büyük bir köpeğinki gibi derin ve güvenilirdir. Köpeğin arka ucuna oturduğu ve tüm vücudunu dik tutan oturuşu diğer ırklarda yaygın olmayan bir duruştur. Terrier olarak, inatçı bir çizgi gösterebilir, ancak sağlam komutla düzeltebilir. Akıllıdırlar, çabucak öğrenirler ve müziği severler. Genellikle korkusuz ve sadıklar, çocuklar da dahil olmak için insanlarla ilişkileri mükemmeldir. Bununla birlikte, bazıları, özellikle tahrik edildiğinde, saldırgan olabilir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

TerrierGlen of Imaal Satılık Yavru İstanbul