Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği

kopus1 (64)

Köpekleri evlerinde ziyaret eden ve onlara sahiplerinin eşliğinde eğitimler veren sultanbeyli köpek eğitim çiftliği oldukça kaliteli bir hizmet sunar. Köpek eğitim merkezi arandığı takdirde merkezden köpeğin problemlerinin açığa çıkarılması için bir uzman personel gönderilir. Merkezden personel geldikten sonra ise köpek sahibi ile köpeğin sorunlarının nasıl çözülmesi gerektiği hakkında detaylı şekilde konuşulur ve ona göre eğitim programı hazırlanır. Merkez personeli ve köpek sahibinin anlaşması durumunda köpek eğitimine hemen başlanır. Verilen eğitimler köpeğin yaşamı boyunca faydalanabileceği şekilde yapılır. Eğitim süresi tamamlandıktan sonra eğitim sertifikası verilir. Köpeğe verilecek eğitimden sonra köpek ile sahibi arasında ki yaşam kaliteli oldukça güzel bir hal alır. Sultanbeyli köpek eğitim çiftliği eğitimlerine temel itaat eğitimleri ile başlar. Temel itaat eğitimlerinin başarılı şekilde tamamlanması durumunda ise ileri itaat eğitimleri ile devam eder.

Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilir?

Temel itaat eğitimi bütün eğitimlerin temelidir. Bu eğitimleri başarılı şekilde geçemeyen bir köpek normal olarak diğer eğitimlerde de başarılı olamaz. Bu eğitim köpeğin tasması takılı bir şekilde verilir ve gün içerisinde en çok kullanılan eğitim türüdür. Köpeğe tasma takılıyken verilen komutlara uyması beklenir. Eğitim esnasında köpeğin dikkatinin hiç bir şekilde dağılmaması önemlidir. Bu eğitimler eğer köpekte herhangi bir davranış bozukluğu problemi yoksa maksimum bir aylık bir sürede tamamlanır. Temel itaat eğitiminde verilen komutlar; otur, kalk, bekle yat.

Takip Yürü Komutu:

Köpeğin sahibinin yanından bacak hizasında yürümesidir. Köpek bu komutla sahibi koştuğunda koşar, yürüdüğünde yürür ve durduğunda durur.

Otur komutu:

Eğitimde en çok kullanılan komutlar arasında yer alır. Köpeğe otur ve bekle komutları verildiği zaman köpek sahibinden gelecek ikinci bir emre kadar oturup bekleyecektir.

Yat Komutu:

Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği

Yat komutu verildiğinde zaman köpeğin yatması ve ikinci bir komut gelene kadar kalkmaması beklenir.

Aferin Komutu:

Köpek doğru bir şey yaptığı takdirde kafası okşanır ve ödüllendirilir. Köpek yapılan Bu hareketle doğru bir şey yaptığını düşünür ve bu hareketi tekrarlamak ister.

Hayır Komutu:

Köpek evde ya da dışarıda sahibinin istemediği davranışlar sergileyebilir. Böyle durumlarda köpeğe verilecek olan hayır komutu ile köpek o an yaptığı davranıştan vazgeçer. Köpek bu hareketi yapmaktan vazgeçtiğinde başı okşanarak aferin denilmelidir. Köpek bundan sonra hareketi yapmaktan sakınacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki temel itaat eğitiminde köpek bu komutları sadece tasma takılıyken uygular. Önemli olan köpeğin tasmasının takılı olmadığı durumlarda da köpeğin komutlara uymasıdır. Bunun için ise köpeğe ileri itaat eğitimi verilmesi gerekir.

Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği İleri İtaat Eğitiminde Neler Öğretir?

İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olan bir eğitimdir. Köpek bu eğitim sayesinde tasma takılı olsun ya da olmasın tüm komutlara uymayı öğrenir. Köpekte herhangi bir davranış bozukluğunun olmaması durumunda bi eğitimler maksimum bir ayda tamamlanır. İleri itaat eğitiminde neler öğretilir?

Köpeğin Yabancıya Gitmemesi:

Köpeğin sahibinden başka biri çağırdığında ya da ona seslendiğinde bu kişinin elinde mama olsa dahi köpeğin yabancı kişiye gitmesi engellenir.

Köpeğin Yabancıdan Yemek Yememesi:

Kötü niyetli kişiler köpeği zehirlemek ya da ona zarar vermek isteyebilir. Verilen bu eğitim ile köpek kendisine sahibinden baksa birisi yemek uzattığı zaman bunu asla kabul etmez ve reddeder.

Geri Getirme Komutu:

Köpek sahipleri bu komutla birlikte köpekleriyle oyunlar oynayabilir ve keyifli dakikalar geçirebilir.

Yat-Otur-Bekle Komutu:

Köpek herhangi bir kayışa bağlı olmadan sahibin komutlarını uzakta olsa bile aldığı bu eğitim sayesinde yerine getirir.

Uzun Süre Yat Bekle Komutu:

Bilhassa gezinti ve dışarı gezmelerinde ya da herhangi bir restoranda gidilmesi durumunda köpek bu komutla saatlerce yattığı yerde bekleyebilir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sultanbeyli Köpek Eğitim Çiftliği