Satılık Setter

8408_ilan_1_kck

Setter ırkı köpekler son derece kibar, iyi ve dost canlısı köpeklerdir. Çocuklar ile iletişimi harikadır. Sahiplerine oldukça sadık olan köpekler duyarlı oluşlarıyla sevginize ihtiyaç duyarlar. Dış çevrede gayet hareketli ve çalışkan olan bu köpekler evde çok sakin ve uysal kalacaklardır. Yer yer inatçılıkları olabilir ancak diğer köpeklerle vakit geçirmekten ve onlarla oynamaktan çok keyif alır. Tuvalet eğitiminde biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Satılık Setter, sizin için mükemmel bir bekçi köpeği olacaktır ancak bu köpekten koruma köpeği olmasını beklemek doğru olmaz. Çünkü Setter’ler kendi başlarına dolaşmaktan son derece keyif alan köpeklerdir, bulunduğu bahçeden zaman zaman kaçıp dolaşmak isteyebilirler. Ancak uygun eğitimleri verdiğinizde sizi kolaylıkla anlayacak ve komutlarınızdan dışarı çıkmayacaktır. Yalnızca eğitim verirken sert metotlardan kaçınmaya çalışmalısınız. Eğitimin onun için eğlenceli hale gelmesini sağlamanız aranızdaki ilişki ve iletişimin güçlenmesini sağlayacaktır.

Havlamaya eğitimli köpeklerden biridir ancak bunu iyi bir eğitimle kontrol atına almanız da mümkün. Satılık Setter ailenize katıldığında tüylerini düzenli aralıklar ile tararsanız bu onun görünümü açısından çok iyi olacaktır. Setter cinsi köpekler orta derece tüy dökmektedir. Bu nedenle tüy dökme mevsimlerine köpeğinize ayrıca ilgi göstermeniz yerinde olur. Tüylerinde meydana gelebilecek düğüm ve karışıklara karşı dikkatli olmalı, tırnakları ve parmak aralarında bulunan tüyleri olabildiğince kısa tutulmaya özen gösterilmelidir. Satılık Setter dilerseniz sizin için bekçi köpeği olabileceği gibi bir av köpeği de olabilir. Bu köpekler av konusunda çok yeteneklidir.

Satılık Setter

Müthiş bir koku alma duyusuna sahip olan Satılık Setter avlarınızda size arkadaşlık edecek ve avdan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Setter ırkı köpekler avı fark eder etmez yarı pozisyonuna geçer. Neredeyse yorulmak bilmeyen köpeklerdir. Çok hızlıdırlar, aynı zamanda da son derece güçlü ve hareketli köpeklerdendir. Arazilere uyum sağlama konusunda hiçbir sıkıntısı olmayacaktır. Sularla kaplı olanlara bile çok kolay bir şekilde adapte olur. Sıcak havalar ya da kötü hava şartları köpeğiniz için çok da sorun olmayacaktır. Sahibi ile son derece uyumlu bir şekilde her avda yerini alacak bir köpek ırkıdır.

Satılık Setter

Satılık Setter eğer her gün egzersiz ihtiyacı karşılanmazsa apartman hayatına pek uyum sağlayabilecek bir köpek değildir. Bahçe ortamında yetiştirilmesi daha iyi olacaktır. Satılık Setter son derece sıkı ve düzenli aralıklarla egzersize ihtiyaç duyar. Eğer onu serbestçe koşması için bırakırsanız bundan çok mutlu olacaktır. Günlük olarak oldukça uzun ve sıkı olan hareket ihtiyacı karşılanmadığında onun kontrolünü sağlamanız sizin için güç bir hale gelebilir. Av dışında da kendilerini sevdirebilen güzel köpeklerdir. Satılık Setter sevimliliği bir yana aile içindeki diğer bireylerle de son derece uyumlu olabilecek bir köpektir. Refleksleri oldukça gelişmiş olan bu köpekler disiplin altına alınabileceği gibi coşkulu oluşları ile de dikkat çekerler.

Bu hareketli ve enerjik, haline bakarak korkmayın çünkü ikna yolu ve sabırla eğitimi çok basit hale gelecek bir köpektir Satılık Setter. Setter’ların koku alması duyusu o kadar iyidir ki saatler öncesi bulunduğu yerden geçmiş herhangi bir hayvanın kokusunu bile alabilecek bir yeteneğe sahiptir. Çok iştahlı bir köpek türüdür ve şişmanlama riski vardır, bu nedenle egzersizler onun için çok büyük önem arz eder. Ayrıca gerekli yürüyüşlerini yaptırmazsanız çitlerin üzerinden atlayarak ya da toprakta tünel kazarak dışarı çıkmaya çalışabilir. Setter ırkı köpekler anlayacağınız üzere sportif bir köpek ırktır. Siz de avlarınızda size eşlik edecek yetenekli, hareketli ve son derece sevimli, tüylü bir dost arıyorsanız ya da sadece size ve ailenize arkadaşlık edecek bir bekçi köpeği istiyorsanız Satılık Setter sizin için mükemmel bir tercih.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Setter