Satılık Schnauzer

1363e03a29517517b74d80435cdabe00

Schnauzer cinsi köpekler; çocuklar, diğer evcil hayvanlar ve farklı ırklardan köpeklerle gayet iyi anlaşabilen bir türdür ancak yabancı insanlara karşı dikkatli ve temkinli olurlar. Bir Satılık Schnauzer sahibi olmak istiyorsanız onu aldıktan sonra ihtiyaç duyduğu ilgiyi ve sevgiyi göstermeniz, egzersizlerini düzenli bir şekilde yaptırmanız köpeğinizin olumlu yöndeki davranışlarını artırmada katkı sağlayacaktır. Çok fazla havlama eğilimleri görülmeyen köpeklerdendir. Tüylerinin kırpılması sizin isteğinize bağlı olacaktır. Satılık Schnauzer sizin için çok eğlenceli ve oldukça da zeki bir arkadaş halini alır. Eğlenceli olmasının yanı sıra aynı zamanda da cesur olan bu sevimli köpeğin sizin en yakın dostlarınızdan biri olacağından emin olabilirsiniz. Sahibine bağlı ve sadık olan bu köpek, çok vefalıdır. Ayrıca son derece uyanık bir köpek türü olduğundan harika bir bekçi köpeği de olabilir.

Satılık Schnauzer son derece vefalı bir köpek cinsidir ancak yine de ona kuralları kimin koyduğunu hissettirmenizde ve eğitmenizde fayda var. Schnauzer’ler ılık hava koşullarının mevcut bulunduğu bir yerde dışarıda yaşayabilen köpeklerdir fakat yine de bu koşulun sağlanmasının yanı sıra evde yaşamak onun için çok daha iyi olacaktır. Öğrettiklerinizi hızlıca öğrenecek zeki ve akıllı bir köpek türüdür. Ancak zaman zaman inatçılıkları görülebilir. Bu yüzden eğitiminde çok fazla baskı yapmamalısınız. Komutlarınızı gün içerisinde aralıklarla tekrarlayarak öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca köpeğiniz isterseniz avlanma ve çobanlık gibi çok çeşitli etkinliklere açık olup bunları da öğrenebilir.

Satılık Schnauzer

Satılık Schnauzer

Köpeğiniz sizinle yaşamaya başladıktan sonra egzersiz ihtiyacını da elbette göz ardı etmemelisiniz. Satılık Schnauzer orta derecede egzersize ihtiyaç duyacak bir köpek ırktır. Onu yeşillik bir alanda yürüyüşe veya koşuya çıkarmanız, onunla top oynamanız ya da yüzmesini sağlamanız çok hoşuna gidecek aktivitelerdendir. Eğer egzersiz ihtiyaçlarını uygun bir şekilde karşılayabilirseniz apartman hayatına uyum sağlaması zor olmayacaktır. Köpeğinizin bakımı için haftalık olarak tüylerini taramalısınız. Bu köpek ırkının kulakları kırpık olduğundan meydana gelebilecek kulak enfeksiyonlarına karşı dikkatli olmalı ve kulaklarını temiz tutmalısınız. Patilerindeki fazlalık tüylerinde temizlenmesi iyi olacaktır. Yüzünde yer alan tüyler uzun olduğundan bunların da sık aralıklarla taranması gerekir.

Satılık Schnauzer için ortalama ömür 13-15 yıl arasındadır. Schnauzer’ler çok az tüy dökerler. Bu sayede siz de çok fazla sorun yaşamamış olursunuz. Son derece canlı, öğrenmeye hevesli, cesur ve atik bir köpek olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Neredeyse bir insan gibi düşünebilen bir köpektir. Eğitimi kolaylıkla alabilecek bir köpek olmasına rağmen bu köpek türü çok hevesli oluşuyla birçok aktiviteyi bir arada yapmak isteyecektir. Bu sebeple köpeğinizin sıkılmasına fırsat vermemelisiniz. Aksi takdirde sizi biraz zorlayan, inatçı bir köpek halini alabilir. Satılık Schnauzer sizin olduğunda hem sahibi açısından hem de bu sevimli dostumuz açısından yeni bir hayat başlayacaktır. Bu nedenle sizin için uygun bir köpek olduğundan emin olmalısınız. Çünkü bu köpekler ilgi ve sevgiye çok ihtiyaç duyan türlerdendir. Onunla bir çocuk gibi ilgilenirseniz sizin için harika bir arkadaş olacağından emin olabilirsiniz.

Schnauzer sahibi olduğunuzda fark edeceksiniz ki bu köpek türünün en güzel yanlarından biri de köpeklere özgü bir kokuyu üstlerinde barındırmamalarıdır. Orta boyutlara sahip bu köpek ırkının avcılığa yeteneğinin olması Terrier köpek cinsleri ile olan akrabalıklarından gelmektedir. Önceleri bu köpekler ahır bekçiliğinde kullanılmıştır. Ayrıca kemirgenleri yakalama konusunda çok usta olduklarını da eklemeliyiz. Hala birçok yerde bekçi olarak kullanılan bu köpeklerle karşılaşabilirsiniz. Satılık Schnauzer canlı, eğlenceli, arkadaş canlısı ve sadık ve sevgi dolu bir köpek isteyenler için burada ve sahibini bekliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Schnauzer