Satılık Rottweiler

rottweiler

Rottweiler ırkı olan köpekler oldukça sadık, zeki, sevgi doludurlar. Görünenin aksine son derece duygusal türlerdir. Sahipleri ile arasında bağlılığa bakacak olursanız siz de onların ne kadar insan canlısı köpekler olduğunu fark edebilirsiniz. İnsan canlısı olmalarına rağmen belirtmemiz gerekir ki bir Satılık Rottweiler sahibi olmak köpekleri seven herkes için pek uygun olmayabilir. Çünkü bir Rottweiler sahibi olmak aynı zamanda hayatınıza birçok sorumluluk daha ekleyecektir. Eğer Rottweiler cinsi bir köpeği yanlış şekilde eğitirseniz çok tehlikeli bir hal alabilir. Genellikle yavaş yavaş olgunlaşan köpekler olan Rottweiler’lar oldukça kuvvetli bir yapıya sahip olmakla birlikte inatçı ve dik başlı tavırlar da gösterebilir. Bu nedenle bir Rottweiler sahibi olmak istiyorsanız başta itaat eğitimi olmak üzere eğitimlerine ve sosyalleşmesine özen göstermelisiniz. Böylece Satılık Rottweiler size sadık bir köpek halini alır ve iyi bir arkadaş olabilir.

Aslına bakılırsa Rottweiler’lar çok akıllı ve zeki ırklardır. İnsanların onlardan çekinmesi ve kötü bir şöhrete sahip olmalarının nedeni sahipleri tarafından vicdansız uygulamalarla ve yanlış şekilde eğitilmeleridir. Gerçek anlamda Satılık Rottweiler gayet anlayışlı, kendine güveni tam olan, sakın, akıllı ve eğitime hevesli bir köpektir. İnsanlarla, özellikle de sahipleri ile bağları çok güçlü olan bu köpekleri uzun süre yalnız bırakmaya gelmez. Bu durum Rottweiler’ları gerçekten olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple köpeğinizi ayrılık endişesini hissettirmemelisiniz. Çünkü o kendini ailenin bir üyesi gibi görür ve ailenin yapmış olduğu her türlü aktiviteye katılarak oynamak ister.

Satılık Rottweiler

Satılık Rottweiler

Satılık Rottweiler oldukça enerjik bir köpektir. Bu nedenle egzersiz ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmalıdır. Tasmalı bir şekilde onu yürüyüşe çıkarmanız ona oyun tadında eğitimler vermeniz bu köpeği çok mutlu edecektir. Eğer düzenli şekilde enerjisini harcamasını sağlarsanız havlama, çiğneme, uluma vb. birçok istemediğiniz davranışını engellemiş olursunuz. Rottweiler’lar zaman zaman insanlara karşı baskın ve kararlı bir tutum içinde olabilecek bir ırktır ancak doğru bir eğitimle tamamen bunların üstesinden gelebilir ve uyumlu bir köpek-sahip ilişkisi içine ona patronun kim olduğunu rahatlıkla öğretebilirsiniz. Böylece köpeğiniz için vazgeçilmez bir lider olmanız mümkündür.

Rottweiler cinsi köpekler bekçi köpeği olmak için oldukça ideallerdir. Ailenizi, sizi ve eşyalarınızı korumak için ellerinden geleni yaparlar. Rottweiler’lar geç olgunlaştıklarından dolayı köpeğinizin küçük yaramazlıklarına ve çiğneme gibi alışkanlıklarına sabır ve sevgi ile yaklaşmalısınız. Onu doğru bir şekilde yetiştirmeniz herkesin yararına olacak ve aslında ne kadar da insan canlısı ve sevecen bir köpek ırkı olduğunu siz de anlayacaksınız. Geç olgunlaşmasına bakarak onu eğitmeyi zaman kaybı olarak görmeniz en büyük hata olur. Satılık Rottweiler ailenizin bir üyesi olduğunda onunla bol bol zaman geçirmeniz ve oyunlar oynamanız aranızdaki ilişkinin güçlenmesini sağlayacak ve eğitim köpeğiniz ile sizin için eğlenceli bir hal alacaktır.

Köpeğinizle çeşitli aktiviteler sayesinde oyunlar oynayarak enerjisini doğru bir şekilde harcamasını sağladığınızda gayet uslu bir köpek olduğuna şahit olacaksınız. Satılık Rottweiler çok akıllı bir köpek ırkındandır. Köpeğinize eğitim verirken onu ödüllendirmeniz öğrendiklerinin oturması açısından yararlı olacaktır. Birçok Rottweiler cinsi köpek eğitimdeki sert tutumdan dolayı harap olmuş ve bu durum insanların önyargısına sebebiyet vermiştir. Onlar bu tip şiddet içerikli bir eğitimle cevap alamayacağınız kadar duygusal köpeklerdir. Ayrıca öğrettikleriniz konusunda tutarlı olursanız sizin için harika bir dost olacağından şüpheniz olmasın. Köpeğinize tasma kullanmayı öğretmeniz ilerde sorun yaşamamanız için önemlidir. Büyümesi uzun bir dönem gerektirecek ancak son derece sevimli, eğlenceli, bu küçük canavarın sahibi olmak isterseniz Satılık Rottweiller sizleri beklemektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler