Sancaktepe Köpek Eğitimi

2740_web_indir-1

Sancaktepe köpek eğitimi merkezi sunmuş olduğu eşsiz hizmet ile kişilerin köpeklerini gönül rahatlığı içerisin de teslim edip köpek eğitimlerinden yararlandırdıkları adres olmuştur. Köpekler merkez de son derece yaşanılabilir koşullar da en iyi şekilde hizmetlerden faydalanmaktadırlar. Eğitimler başta temel itaat eğitimi olmaktadır. Otur, kalk, yat dibi basit bir içerikten oluşmaktadır. Temel itaat eğitiminin amacı köpeğin sahibini bağlı kalmasını ve sahibinin tüm komutlarını yerine getirmesi için bir başlangıçtır. Genellikle kişiler tarafından temel itaat eğitiminin içeriği az görülmekte ve beğenilmeme duygusu yaratılmaktadır.

Temel itaat eğitimi köpeğin diğer eğitimleri alması için ilk aşamadır. Topluma karıştırılan köpeklerin toplum içerisin de tasmalı dolaştırılması ve herhangi bir olumsuz durum da kişilerin köpeklerinin yanların da köpeklerin de tasmaları takılı olduğu müddetçe köpekler sahiplerinin komutlarını alabilmekte ve olumsuz durumların önüne geçilmeye çalışılması hedeflenmektedir. Bir sonra ki aşama ileri düzey itaat eğitimi olmaktadır. İleri düzey itaat eğitimi temele itaat eğitiminden şu yönüyle ayrılmaktadır. Temel itaat eğitimi aynı zaman da tasmalı eğitim olarak adlandırılırken ileri düzey itaat eğitimi tasmasız eğitim olarak da adlandırılmaktadır. Köpek tasmasından kurtulmuş halde sahibinden uzakta olsa bile sahibinin komutlarını alabilecek kapasiteye sahip olmaktadır. Eğer köpekler önemli görevler de yer alacaklarsa örneğin polis teşkilatında K9, muhafız veya koruma köpekleri gibi bunun için de köpeklere ayrıca eğitimler verilmektedir. Kişiler köpeklerinin hangi eğitimlerden yararlanmasını istiyorlarsa köpeğin kuruma getirilmesiyle bilgi alış verişin de bulunulması yeterli olacaktır.

Sancaktepe Köpek Eğitimi

Sancaktepe Köpek Eğitimi

Ayrıca tuvalet eğitimi de verilmektedir. Özellikle ev köpeklerinin buna daha çok ihtiyacı vardır. Ev köpeklerinin eğitimi de farklılık göstermek de köpeklerin diğer ev mensuplarıyla aynı ortam da sorunsuz bir şekilde yaşamaları amacıyla eğitimler verilmektedir. Ev köpekleri aldıkları eğitimler neticesin de yemeğini yiyeceği yeri, uyuyacağı yeri, tuvaletini yapacağı yeri önceden bilmekte ve ev halkına zorluk çıkarmamaktadır. Yavru köpek eğitimleri de verilmektedir. Genel olarak toplum arasın da köpeklerin eğitimlerden yararlanabilmeleri için büyümeleri gerektiği gibi yanlış bir bilgi yayılmaktadır. Ağaç yaş iken eğilir sözüne mütemadiyen köpekler ne kadar erken yaşta eğitime başlarlarsa o kadar eğitimlerden iyi sonuç alınmaktadır. Eğitimlerin sonucunu ve süresini köpeğin yaşı etkilemektedir. Eğitimler sadece bunlarla sınırlı değildir. Köpekler sosyal ortamdan faydalandırılırlar ki böylece topluma karşı yabanileşmesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Netice de bu köpekler toplumun bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Bir köpek tüm hayatı boyunca hapis hayatı sürmemelidir.

Şiddet unsurlarına maruz kalmamalıdır. Bu iki durum köpeklerin karakterlerini büyük ölçüde etkilediği gibi yavrulama olayının gerçekleşmesi halin de karakter yapısı genler yoluyla köpeklerin yavrularını da etkilemektedir. Bu sebeple köpekle kurulan iletişim daima sevgiye ve ilgiye dayalı içeriklerden oluşmalıdır. Sancak tepe köpek eğitim merkezi eğitimler esnasın da köpeklere gerekli sevgi ve ilgiyi sağlamaktadır. Çünkü bilmektedir ki köpekler eğitimler sırasın da sahiplerinden bir müddet ayrı kalacaklarından duygusal yapıya sahip olan bu varlıkları etkileyecektir.

Eğitimlere başlanılmadan önce ve eğitimlerin uygulanılmaya başlamasıyla zaman zaman köpeklerin sağlık kontrolleri sancak tepe köpek eğitim merkezi veterinerlerince gerçekleştirilmektedir. Bir eğitim merkezin de veterinerlerin de yer alması köpeklerin herhangi bir olumsuz şartlar içeren olaylar karşısın da köpeklere gerekli müdahalenin an itibariyle yapılması büyük öneme sahiptir. Yine de köpeklerin emanet edildiği bu kurum da tehlike unsuru olabilecek ihtimaller göz önün de bulundurularak mekân düzenlenmesi buna göre gerçekleştirilmiştir. Beslenmeleri zamanına uygun bir şekilde yapılmaktadır. Sancak tepe köpek eğitim merkezi tüm koşullarıyla sunduğu hizmetle bir adım daha öne geçmiştir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sancaktepe Köpek Eğitimi