Samoyed Köpek Eğitim Okulu

samoyed eğitimi

Samoyed Puppy, çalışkan, kompakt ve kaslı vücuduyla gücünün bir kanıtıdır. Yoğun, gümüşi uçlu kürk beyaz, sarı veya krem olabilir. Ancak kar beyazı tercih edilir. Güçlü ve dinamik bir köpektir. Siyah veya kahverengi bir burnu olan güçlü ve sivrilen bir kafası vardır.Samoyedlerin koyu ve aplike gözleri vardır. Samoyed yavru fiyatı köpek ırkının kulakları orta büyüklükte, hafif yuvarlak ve uca doğru diktir. Kuyruk uzun, kıllı ve sırtta daire şeklinde taşınır. Bacaklar düz ve güçlüdür. Ayaklar düz ve tüylerle kaplıdır. Kürk yoğun ve serttir ve onu kutup soğuğundan koruyan yumuşak bir astara sahiptir. Samoyed fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sahibi olarak bir insanı seçse de genellikle insanlara sevgiyle yaklaşır. Samoyed yavruları dışa dönük, arkadaş canlısı ve oyuncudur. Yabancılar dâhil herkese karşı iyi huylu olduğu için bir bekçi köpeği değildir. Ancak, havlaması yabancıların varlığını gösterir.

Sevimliliği

Aile hayatına kolay uyum sağlar ve çocuklarla arası iyidir. Çok zekidir, ancak resmi itaat eğitimine direnebilir. Henüz yavruyken Samoyed yavru fiyatı sağlam, sabırlı ve pozitif bir eğitim programına başlanmalıdır. Takım çalışmasına alışık olduğu için bireye kendini fazla ifade etmez. Tercih nedenlerinden biri de aile ortamına olumlu bakılmasıdır. Samoyed yavru fiyatı köpeğiniz hayatında tek sahibi olduğu için çok mutlu olacaktır ve bundan sonra tek sahibine bağlandığında iyi huylu, girişken ve hayat dolu bir köpek olduğu ortaya çıkar. O kavgacı değil, ancak gerektiğinde kendi başının çaresine bakabilir. Uzun süre yalnız bırakılırsa eşyalara zarar verir. Genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Havlama eğilimi vardır. Ilıman bir köpek ırkı olmasına rağmen, habitatını korumaktan keyif alacaktır.

Yaşam Ortamı

Yeterli egzersiz sağlanırsa bir apartman dairesinde de yaşayabilirler. Evde çok aktiftir. Orta büyüklükte bir bahçe gerekli olabilir. Yoğun kürkleri bu köpekleri sıcak iklimler için uygun değildir. Bu köpek ırkını ev ortamında beslemek yerine bahçeli bir evde beslemek çok doğru bir karar olacaktır. Samoyed yavru fiyatı köpek ırkı diğer beyaz köpek ırklarına göre karakter ve eğitilebilir özellikler açısından kesinlikle doğru çözümdür. Samoyed Köpeklerinin tarihini kısaca anlatmak gerekirse, Sibirya’da Samoyed köpekleri olarak bilinen avcı ve balıkçı topluluğu ile birlikte yaşarlar.

Kızak çeken güzel, sağlam köpeklerdir. 1889 yılında Robert Scott isimli bir kaşif bu köpek ırklarını İngiltere’ye getirerek üremelerini sağlamıştır. Son derece güçlü, cesur, aktif, esnek ve sakindirler. Samoyed yavru bir kişiyle bağ kurmayı sever, insanlarla uyum içinde yaşayabilirler. Asla sorun çıkarmazlar ama gerektiğinde kavgadan da kaçmazlar. Saçlarının güzelliğini ve beyazlığını korumak için düzenli banyo yapmalarına gerek yoktur. Özellikle yaz aylarında düzenli olarak fırçalanmalıdır. Bu bir kızak köpeği. Kolay yorulmazlar, sürü koruma ve avlanma için kullanılırlardı.

Bakımı

Yoğun saç bakımı gereklidir ve yoğun ve gür tüyler sık sık fırçalanmalıdır. Yeterince sık fırçalanırsa yıkamadan beyazlığını koruyabilir. Tarih öncesi çağlardan beri Sibirya’da Samoyedler adında bir avcı halk vardır. Yüzyıllardır güzel beyaz köpekleri kızaklarını çekmek için kullandılar. Bu köpeğe kabilenin adı verildi. 1889’da kaşif Robert Scott bu köpeklerden birkaçını İngiltere’ye getirdi. Buradan, Samoyed yavru fiyatı yarış dünyaya yayıldı. Çok zorlu koşullarda çalışma geçmişine rağmen, bu zarif ve çevik cins, popüler ev ve bahçe köpek ırklarından biridir. Samoyed köpek ırkı, izlenecek doğru eğitim müfredatıyla mükemmel partneriniz olabilir. Her gün ciddi miktarda egzersiz gerektirir. Sıcak havalarda serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Mutlu bir yaşam sunabilmek için günlük enerjisini harcayabileceği bir alana bakmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum.Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz 

Sıradaki içerik:

Samoyed Köpek Eğitim Okulu