Köpek Eğitimi Kartal Adresi

kopek (128)

Köpek bakan insanlar için köpek eğitimi konusu gerçekten önemlidir. Köpeğin yalnızca sevimli görünen hayvan olmasına karşın onun sizin emirlerinize ne kadar itaat edip etmediği de hassas bir konudur. Hayvanınızın size hem sadık hem de emirlerinizi dinleyen bir hayvan olmasını istiyorsanız köpek eğitimi kartal adresi tarafındaki uzman hayvan eğitmenlerinden yararlanabilirsiniz. Kartal bölgesinde her türlü yerli ve yabancı köpek eğitimi konularında sizlere profesyonel ve kaliteli şekilde yardımcı olabilecek eğitmenler mevcuttur. Köpek eğitimi konusunda uzman olan eğitmenler, köpeğiniz ile aranızdaki bağı güçlendirebilecek çözümler üretiyorlar. Kartal adresinde köpeğinizin alacağı tüm eğitimler ömür boyu garantilidir. Hayvanınızın eğitmenliğini üstlenecek kişiler öncelikle köpeğe karakter incelemesi yaparak işlerine başlıyor. Bunun yanı sıra tüm eğitimler başarıyla tamamlandıktan sonra eğitim sertifikası veriliyor.

Köpek Eğitimi Nedir?

Köpek eğitimi, belirli aşamalar geçildikten sonra hayvanın sahibi ile uyumunu sağlamak ve onu dinlemesi için verilen tüm komutlara denir.

Köpek Eğitimi Kartal Adresi

Köpek Eğitimi Kartal Adresi

Köpek eğitimi konusu hayvanın zamanla aşama kaydetmesi sonucunda meyvesini veren bir süreçtir. Bu aşamada köpeğin, kalkması, yatması ve oturmasına kadar pek çok temel eğitim verilir. Daha sonra hayvanın temel itaat eğitimleri alması sağlanıyor. Amaç, bu süreçte hayvanın evcil hale getirilerek sahibi ile arasındaki tüm uyum sorunlarına çözüm üretilmesidir.

Temel İtaat Eğitiminin Anlamı ve Uygulanışı

Köpeğin ilk etapta yat, kalk, otur gibi alması gereken tüm temel eğitimlerdir. Temel itaat eğitimi hayvanın evde alacağı eğitimlerin en başında geliyor. Bu konuda köpek eğitimi kartal adresi için nitelikli ve uzman eğitmenler sizin için hazır durumdadır. Buradaki hassas konu, temel itaat eğitim sürecini tamamlamayan köpeğin daha sonra alması gereken ileri düzey eğitimlerini kesinlikle alamayacağıdır. Ayrıca hayvanın öfke, kızgınlık ve buna benzer olumsuz bir karakter yapısı bulunmuyorsa, eğitim süreci ortalama 1 ay sonra başarıyla tamamlanabilir. Herhangi bir şekilde ırk ayrımı yapmadan her köpek bu eğitimleri görebiliyor. Eğitim süreci başarıyla tamamlanırsa, köpeğin sahibi ile arasındaki uyum sağlanabiliyor. Ancak dikkat edilmesi gereken husus, hayvanınız temel itaat eğitimlerindeki komutları sadece boynunda tasma olduğu zaman yerine getirir. Köpeğinizin boynunda tasma olmadan da bu emirleri yerine getirmesini isterseniz, onun ileri itaat eğitimi almasını sağlamalısınız.

Takip (Yürü) Eğitimi

Köpeğinizi tasma ile gezdirirken sol bacağınızın hizasından ayağınızın hızına göre yürümesinin uyum içinde olmasıdır. Bu eğitimde asıl amaçlanan, siz yürürken, koşarken ve dururken aynı eylemleri köpeğinizin de gerçekleştirmesidir.

Oturma Eğitimi

Bu komut sayesinde hayvanınız bacağınızın hizasını geçmeyecek şekilde ve sol kısmınıza doğru oturur.

Yat-Bekle Eğitimi

Önce yat ve sonra bekle eğitiminin sıralı olarak verilmesi durumunda köpeğiniz siz başka bir komut verene kadar yatış pozisyonunda kalır.

Otur-Bekle Eğitimi

Otur ve bekle şeklinde sıralı olarak verildiğinde, hayvan ikinci bir komuta kadar oturarak bekler.

Hayır Eğitimi

Köpeğiniz bu eğitimi aldığı takdirde yapmasına sıcak bakmadığınız davranışlarını engelleyebilirsiniz. Arzu ettiğiniz vakit bu komutu verdiğinizde hayvan o anda sergilediği eylemden vazgeçer. Aferin komutu bunu pekiştirmek için akıllıca bir yöntemdir.

Yat Komutu

Bu komut uygulandığında köpek sol tarafınıza doğru yatar pozisyonda olur.

Aferin Komutu

Bu komut oldukça önemlidir. Çünkü hayvan doğru eylemlerde bulunduğu zaman bu emri verdiğinizde, hayvan doğru şeyler yaptığını anlayınca bir daha o eylemi gerçekleştirmek isteyecektir.

İleri İtaat Eğitimi Ne Anlama Geliyor?

Temel itaat eğitimini başarıyla bitirmiş köpekler bu eğitimi görebiliyor. Bu eğitim hayvanın boynunda tasma olmadan da uygulanabiliyor. Köpeğinizin karakter ve davranış bozukluğu yoksa yaklaşık 1 ay içerisinde eğitim sona erer. Tüm ırktan olan köpekler bu eğitimi görebiliyor. Bu eğitimde köpek eğitimi kartal adresi uğramanız gereken doğru adreslerden birisidir.

Yabancıya Gitmeme Eğitimi

Bu komut verildiğinde, köpek sahibinin dışında kimsenin emirlerine itaat etmez.

Geri Getirme (Aport) Eğitimi

Bu eğitimde köpek, sahibinin ileriye fırlattığı bir nesneyi tekrar geri getirir. Oldukça eğlenceli bir komuttur.

Uzaktan Yat-Otur-Bekle

Bu komutu yaklaşık 20 metre mesafeden verdiğinizde hayvanınız uygulayabiliyor.

Uzan-Yat-Bekle

Tatil günlerinde veya boş zamanlarınızda köpeğinizle gezmeye giderken verilen komuttur. Bu eğitim verildiği zaman köpeğiniz lokanta, kafeterya veya eğlence merkezi gibi alanlara gittiğinizde, köpeğiniz uzun bir vakit komutu bozmayacak şekilde aynı pozisyonda kalabiliyor.

Tuvalet Eğitimi

Bu konuda bilhassa yavru köpekler tuvalet ihtiyaçlarını nerede göreceklerini bilmediklerinden dolayı problem çıkabiliyor. Bu eğitim süreci tamamlandıktan sonra köpek tuvalet ihtiyacı geldiğinde uyarı verebiliyor ve isteğinize göre bu ihtiyacını bulunduğu yerde ya da dışarıda görebiliyor. Bu sorun yaklaşık 4 seansta uzman eğitmenler tarafından çözüme kavuşturuluyor.

Yabancıdan Yemek Yememe Eğitimi

Özellikle yabancı insanlar tarafından et türü yiyecekler köpeklere verilerek onları zehirleme ihtimalleri bulunuyor. Bu eğitimi tamamlayan köpek yabancı şahıslardan hiç bir şekilde yiyecek kabul etmiyor. Eğer köpek eğitimi kartal adresi yakınlarında bulunuyorsanız, siz de hemen köpeğinizin uzman eğitmenler sayesinde nasıl gelişim sağladığını uygulamalı olarak görmek için irtibata geçebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Kartal Adresi