Köpek Eğitimi Boxer İstanbul

kopek (129)

Boxer cinsi köpeklerin eğitimi, önemli olduğu kadar, eğitim konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar da olmaktadır. Boxer cinsi, köpek eğitimi boxer İstanbul Türkiye’de fazla bulunan bir cins köpeğidir. Güçlü bir görünüme sahip, üzerinde genelde kahverengi tonda lekeler bulunan cins köpeklerdir.

Boxer Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Boxer köpek cinslerin, kürk kısmı sık ve parlaktır. Kuyruk kısmı kesik yapıda ve kulakları da kesilebilir türdendir. Kahverengi tonlarında lekeler bulunur. Ağız içerisinde bulunan diş ve dillerine dikkatli bakıldığında bile görülmez bir cins köpeğidir. Gözler koyu renkte; burnu siyahtır. Sert görünümleri dışında, dost canlısı, akıllı ve sahibine vefalı olan boxer bir cins köpeğidir. Tanıdıklarına karşı sevecen; tanımadığı kişilere karşı ise temkinli davranır. İnsanlarla sürekli birlikte olmak zorunda kalırlar. Vücudu yaşlanmalarına rağmen, hep aynı görülür. Eğitilmeden önce kişisel olarak köpek eğitimi boxer İstanbul cinsi köpeği sahiplenmek için uygun değildir. Sık olarak polis ve asker tarafından, görevleri konusunda destek alınan köpek cinsidir.

Köpek Eğitimi Boxer İstanbul

Boxer Köpek Evde Beslenebilir Mi?

Yeterli ve uygun bir şekilde eğitilen boxer cinsi köpekler, evlerde de beslenme olanağına sahiptir. Ancak ev içerisinde sürekli hareket halinde olduğundan, büyük ve geniş bir bahçede bakılması, onlar için idealdir. Aşırı soğuk ve aşırı sıcaklıklara karşı dirençleri zayıftır. Bu sebeple bahçede bakımı yapılacaksa bu konuda hassasiyet göstermek gerekiyor. Boxer cinsi köpekler her zaman egzersiz yapma imkanına sahiptir, Bu sebeple onlara egzersiz yapmak için, top ve buna benzer oyunlar oynayarak, ihtiyacı olan egzersizler yapılır. Boxer cinsi köpek bakımı için de ayrıca özen göstermek gereklidir. Boxer cinsi köpeklerin tüyleri kısa olmasından dolayı, bakımları çok kolay bir şekilde yapılır. Haftalık bakımları, tüyleri fırçalama yöntemiyle yapılır. Ayrıca kendi kendilerini temizleme bilgisine sahip olduğunda çok temiz köpeklerdir. Boxer cinsi köpekleri boyutları ise;

– Erkeklerde boy yüksekliği 56 – 63 cm

– Dişilerde bot yüksekliği 53 – 61

– Erkeklerde kilo 27 – 32 kg

– Dişilerde kilo 24 – 29 kg

Köpek Eğitimi Boxer İstanbul

Köpek eğitim boxer İstanbulcins köpek eğitimi küçük yaşta verilerek eğitilmesi gerekir. Koruma konusunda başarılı olduğundan, genelde bekçi sıfatıyla evlerde bulunur. Ayrıca polis ve askerler de operasyonlarda bu köpeklerde faydalanır. Küçük yaşta eğitim verilerek, disiplin edilmesi sağlanır. Genel olarak boxer cinsi köpeklere saldırganlık eğitimi verilir. Bunun dışında kişiyi ve eşyayı koruma, koku duyusunun güçlü olmasından dolayı, polis tarafından narkotik amaçlı düzenli şekilde eğitirler. Boxer köpek eğitimi genel anlamda ödül ve cesaretlendirme şeklinde verilir. Köpek daha küçük iken verilen eğitim başarılı olmaktadır. Daha küçük iken verilen eğitim, köpeğin eğitim veren sahibine daha kolay bağlanmasını sağlar. Küçük iken köpeğe verilen eğitim, köpeklerde daha sonra ortaya çıkması muhtemel davranış bozukluğu da giderilmiş olur. Bitişiklik kuramı sayesinde köpeklere istenilen davranışı yerine getirmek amacıyla, klasik koşullanma şeklinde, duyulardan yararlanarak ta eğitim vermek mümkündür.

Boxer Köpeklerin Irksal Kökeni Hakkında Bilgiler:

Boxer cinsi ırksal olarak, geçmişi Almanya’ya dayanır. Boxer köpeklerin Ataları olan, Mastif cinsi köpeğin çapraz bir şekilde çiftleşme sonucu elde edilen bir cinstir. İlk başlarda boxer tipi köpekler av, boğa dövüşü, araba çekmek amacıyla kullanılan bir cins köpeğidir. Ancak daha sonraları bu cins köpeklerin özellikleri değiştirilerek, boxer cinsi köpekler daha sakin bir yapıya kavuşturulmuştur. Şimdilik bekçi ve koruma köpeği olarak en iyi derecede bu köpeklerden faydalanılmaktadır. Ayrıca fazla yetenekli özellikleri bulunan bu köpeklerden her alanda faydalanmak ta mümkün olan cins köpeklerdir.

 

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Boxer İstanbul