Kartal Köpek Eğitimi Hakkında

2740_web_indir-1

Kartal Köpek Eğitimi köpek sahiplerinin köpekleri ile ilgili sorunlarına çözüm üretmek için köpek sahipleri ile irtibata geçerek ve köpekler üzerindeki eğitim ve bakım faaliyetleri ile sorunları çözmek adına hizmet vermektedir. Köpek sahiplerinin Kartal Köpek Eğitimi ile müracaat etmesi ile köpek sahiplerine köpek eğitim uzmanları gönderilir. Burada köpeklerin sorunları ile ilgili köpek eğitim uzmanlarında sorular sorulur ve köpek sahiplerinin cevapları not alınır. Köpek eğitim uzmanları ile köpek sahipleri arasında köpeklerin sorunlarının çözümleri konusunda yapılacak programlar konuşulur. Köpek sahiplerinin kabul etmesi ile köpekler köpek eğitim uzmanları tarafından Kartal Köpek eğitimine götürülür.

  Köpek sahiplerinin köpekleri ile ilgili şikâyetlerinin ana nedeni köpeklerinin yetişme aşamasında yapılması gerekip de yapılmayan önemli unsurların eksikliğidir. Köpek eğitim uzmanları öncelikle köpekler ile zaman geçirerek bu eksikliklerin ne olduğunu tespit ederler. Genel anlamda sorunların ana nedeni köpeklere zamanında verilmesi gereken temel itaat eğitimlerinin verilmemesi ya da eksik verilmesidir. Kartal köpek eğitiminde öncelikle köpeklere temel itaat eğitimi verilir. Temel itaat eğitimi adından da anlaşılacağı gibi eğitimlerin temelini oluşturmaktadır. Temel itaat eğitimini iyi bir şekilde almış olan köpekler ileri eğitimlerde de başarılı oldukları gibi sahiplerine karşı da itaatli birer dost olurlar. Temel itaat eğitimleri kayışlı ve kayışız olarak yapılmaktadır.

Kartal Köpek Eğitimi

Kartal Köpek Eğitimi

Kartal Köpek Eğitimi Hakkında Herşey

Kayışlı temel itaat eğitimleri kayış yardımı ile temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve tat komutlarının köpekleri öğretilmesidir. Belli bir süre sonra bu eğitim ile köpekler bu komutlara uyar hale gelecektir. Ve itaat anlayışları gelişecektir. Temel itaat eğitimleri süresince başarı gösteren komutlara uyan köpekler ödüllendirilir. Ödüllendirilen köpekler bir sonraki eğitim basamağında başarı gösterecektir çünkü başarıya güdülenecektir. Temel itaat eğitiminde köpeklerin tasmasız eğitimleri tasmalı eğitimlerde verilen komutların tasmasız sözlü komutlar şeklinde verilmesi ile yapılmaktadır. Eğer ki köpeklerde temel davranış bozukluğu yoksa 1 ay gibi bir sürede temel itaat eğitimleri tamamlanır. Temel itaat eğitimler her ırktan köpeklere uygulanması gereken bir eğitimdir.

Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimini başarı ile geçen köpeklere bir sonraki eğitim aşaması olan ileri itaat eğitimine geçilir. İleri itaat eğitimindeki başarı temel itaat eğitimindeki başarı ile paraleldir. İleri itaat eğitimi sonrasında köpekler sahiplerinin dışında yabancılar tarafından çağrıldıklarında gitmezler. Yabancıların ellerinde köpeklerinin sevdikleri yiyecek dahi olsa bu eğitimin vermiş olduğu terbiye ile yabancılara kesinlikle gitmezler. Bu eğitim ile bir başka öğrenilen konu köpeklerin köpek sahipleri ile oynadıkları oyun esnasında kullanılan aksesuarların geri getirilmesi eğitimi de verilir. Örneğin bir top atıldığında o topun geri getirilmesi istenebilir ve köpek o topu sahibine geri getirir. Bir başka kazanılan kazanım ise bu eğitimler sayesinde köpekler uzun süre yat ve bekle komutlarını öğrenirler. Bu komutun faydası köpek sahiplerinin köpekleri ile birlikte restoran, banka gibi kamusal alanda uzun bir işi varsa bu komut ile köpeklerin sahiplerinin işi bitene kadar beklemeleri öğretilir.

Kartal köpek eğitiminde temel ve ileri itaat eğitimin haricinde tuvalet eğitimleri de verilmektedir. Tuvalet eğitimleri köpekler için oldukça önemlidir. Kartal köpek eğitiminde verilen tuvalet eğitimleri ile köpekler tarafından tuvaletleri geldiğinde uyarmaları, tuvaletlerini belirlenen yere yapmaları ya da dışarı yapmaları sağlanmaktadır. Kartal köpek eğitimindeki uzmanlar köpeklerin tuvalet eğitimlerini 4 seansta bitirerek köpeklere tuvalet eğitimlerini vermektedirler. Tüm bu eğitimlerden geçen köpekler sahiplerine bilgi verilmek suretiyle teslim edilir. Yapılan işler ve önerileri belirtilen bir dosya köpek sahiplerine verilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kartal Köpek Eğitimi Hakkında