English Bulldog En İyi Köpek Eğitim Okulu

köpekoteli

Bir zamanlar boğa güreşçisi olan bir bulldog cinsi olan İngiliz bulldogları, son derece cesur ve fizik olarak güçlüdür. Sevilmeyi ve ilgilenilmeyi severler. Bu çirkin ama sevimli İngiliz bulldog kaç lira özelinde cinsi, evde bahçeli veya bahçesiz olarak beslenebilir. Bölgesini ve sahibini savunmayı sever.Ülkemizde sayıların ölçeğinden dolayı bunun bir zenginlik göstergesi olarak algılandığını düşünüyorum. Ne yazık ki İngiliz bulldog ırkının hak ettiği sayısal değeri aşan çiftleşme ve doğum fiyatları nedeniyle İngiliz bulldog ırkına yönelik arz ve talep düşüktür.

Bulldoglar familyasından olan French bulldog cinsinin üremesi ve doğumunun son derece rahat ve başarılı geçmesini ve aynı zamanda sayının French bulldog seviyesinde olmasını diliyoruz ama bu cinsi yetiştirenler bilirler. Doğum yaklaştıkça sezaryen stresi de aynı anda başlar.İngiliz bulldog yetiştirici arkadaşlarımın çoğu, doğum zamanının 60 ila 65 gün arasında olmasından endişe duyuyor ve annelerinin ve yavrularının ölme riskinden korkuyor. Bu sıkıntılı sebeplerden dolayı ne yazık ki İngiliz bulldog yavrularının üretimi dünya çapında istenilen düzeyde değildir.

İngiliz Bulldog Kaç Liraya Alınır?

İngiliz bulldog kaç lira açısından bu sevimli ırkın üretimi ve doğumu ile ilgili olumsuzluklar ve ayrıca ülkemizde yetiştirici eksikliğinden dolayı satış fiyatları diğer ırklara göre biraz daha yüksektir. Aslında Avrupa ülkelerine baktığımızda ülkemizdeki rakamlar oldukça normal. Ülkemizde İngiliz bulldog fiyatları soyağacının durumuna göre değişebilir.Önce İngiliz bulldoglarının fiyatlarını araştırıp ilk tercih olarak bırakmak çok doğru bir karar olmaz diye düşünebilirsiniz. Bu kadar özel bir köpek sahiplenmeden önce bütçemiz her zaman önemli bir öncelik gibi görünse de, bu çirkin şirin şeyin fiyatından önce soy geçmişini ve anatomik özelliklerini yansıtıp yansıtmadığını öğrenmenin çok yerinde bir karar olacağını söyleyebiliriz.

İngiliz Bulldogun Özellikleri

Bulldog büyük ve geniş bir kafaya sahip sağlam ve güçlü bir köpektir. Baş geniştir, yanaklar gözlere ulaşır. Alın ve kafadaki cilt kırışıklara dönüşür. Burun kısa, düz ve geniştir. Üst dudaklar sarkık ve alt çene öne doğru itilir. Gözler yuvarlak, birbirinden ayrılmış ve koyu renklidir. Kulaklar pembe bir sırt ile küçük ve incedir. Kuyruk kısa ve aşağı çekilmiş. İngiliz bulldog kaç lira özelinde kürkü kırmızı, brindle, sarı, uçuk kırmızı veya beyaz veya bu renklerin bir kombinasyonu olabilir. Yüzü bazen koyu renkli olabilir. Kompakt ve kaslı vücudunun iki köşesinde bulunan güçlü ve kısa bacakları, bulldoga sallanan bir yürüyüş sağlar.

İngiliz bulldog köpek yavrusu, görünüşte bazen tehdit edici olsa da oldukça güvenilir, en nazik köpeklerden biridir. Ancak, bir zamanlar boğalarla dövüşen bu köpeklerle yüz yüze gelmeye cesaret eden çok az insan vardır. Karakteri çok sevecen, diğer hayvanlara karşı güvenilir ve çocuklara karşı nazik, ayrıca düşmana karşı oldukça cesur ve sert olarak tanımlanır. Buldoglar, alabilecekleri her türlü ilgi ve sevgiye değer veren insan köpeklerdir. İnsan menfaati, ırkın mutluluğu için esastır. Bazı bulldoglar köpeklere karşı agresif olabilir. Evcil hayvanlarla iyi anlaşır, ancak yabancı köpeklere tahammül edemez. Genç bulldoglar neşeli, aktif köpekler olsa da yaşlandıkça sakinleşmeye eğilimlidirler. Horlaması ve salyası akması ile tanınır.

Yaşam Ortamı

Apartman yaşamı için ideal. Evde aktif değiller ve bahçesi olmayan bir evde mutlu olabilirler. Bu cins açık havada yaşayamaz.  İngiliz bulldog kaç lira ile beraber her zaman sıcak iklimleri soğuk olanlara tercih eder. Çok sıcak havalarda yaşaması zordur.Egzersiz İhtiyacı: Bazı yetişkin bulldoglar enerji doluyken diğerleri tembeldir. Bununla birlikte, her bulldog, formda kalmak için düzenli egzersizden faydalanacaktır.

English Bulldog Bakımı

Kısa paltolarının bakımı kolaydır. Haftalık bir fırçalama yeterli olacaktır. Yüz ve cilt arasındaki kırışıklıklar düzenli olarak nemli bir bezle silinmelidir.

Cinsin Kökeni

Günümüz köpek ırkı İngiliz bulldogkaç lira özelinde atalarından çok farklı bir mizaca sahiptir. Cins, eski çevik mastiff cinsi Rebel’e dayanmaktadır, ancak gelişimi İngiltere’de gerçekleşmiştir. Ortaçağ adı “Bulldog” sadece küçük bir boğanın güçlü görünümünden değil, aynı zamanda 19. yüzyılda yasaklanana kadar devam eden bulldog savaşlarından da geldi.Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

English Bulldog En İyi Köpek Eğitim Okulu