Silivri Köpek Eğitim Çiftliği

kopek (126)

Köpeklerin eğitimleri köpeklerdeki yeteneklerin gün yüzüne çıkması için oldukça önemlidir. Köpeklere verilen eğitimler neticesinde köpekler sahipleri ile daha iyi bir iletişim içerisinde oldukları gibi çevreye karşı daha da sosyallik kazanarak oldukça önemli aşamalar kaydediyorlar. Bu nedenle silivri köpek eğitim çiftliği köpeklere verilecek tüm eğitimleri kaliteli bir şekilde vererek köpeklerin gelişimlerinde oldukça büyük bir emek harcıyor. Silivri bölgesinde yaşayan köpek sahipleri silivri köpek eğitim çiftliğinden destekler alarak köpeklerinin daha iyi eğitilmesini sağlıyorlar. Kaliteli hizmetin yanı sıra köpek eğitim uzmanlarının öz verili çalışmaları ile köpekler tüm eğitimleri başarılı bir şekilde alarak ailelerine teslim ediliyor. Geniş bir arazi üzerinde köpeklere eğitim veren silivri köpek eğitim çiftliği köpeklerin alması gereken tüm eğitimleri belli programlar doğrultusunda yapıyor.

Silivri Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklere Verilen Eğitimler

Silivri köpek eğitim çiftliğinde köpekler için verilen eğitimler belli bölümlere ayrılıyor. Bu eğitim aşamaları köpeklerin almaları gereken en temel eğitimlerden en yüksek eğitim basamağına kadar çıkıyor. Öncelikle silivri köpek eğitim çiftliğindeki köpek eğitim uzmanları köpeklerin eğitime yatkınlığını ya da eğitim derecelerini test ediyorlar. Bu test köpeklere verilecek eğitimler konusunda oldukça önemlidir. Bu test sayesinde köpeklere verilecek eğitimlerin aşamaları belirlenerek köpeklerin eğitimden alacakları verimlerin yükselmesi hedef alınıyor. Testin sonucunda her köpek için ayrı ayrı eğitim programları uygulanarak eğitim çalışmalarına eğitim uzmanları tarafından başlanıyor.

Temel İtaat Eğitimleri

Silivri köpek eğitim çiftliğinde köpeklerin eğitim testleri yapılırken köpeklerin daha önce temel eğitim olan temel itaat eğitimi alıp almadıklarına bakılır. Temel itaat eğitimi diğer eğitimlerin temelini oluşturduğundan öncelikle köpeklerin bu eğitimden başarılı bir şekilde geçmeleri gerekiyor. Temel itaat eğitimini hiç almamış ya da belli oranda almış olan köpekler ayrı ayrı gruplarda yer alarak eğitim faaliyetlerine başlanır. Temel itaat eğitimlerinde başarılı olunması için köpeklerin bu eğitimlere küçükken başlamaları öneriliyor. Köpeklerin yavruyken öğrenme kabiliyetleri oldukça yüksek olduğundan yavruyken verilecek olan eğitimler ileri için oldukça önemlidir.

Temel itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanı tarafından tasma ya da kayış yardımı ile köpeklere temel komutlar olan otur, kalk, yürü, koş ve bekle gibi komutlar öğretiliyor. Köpek eğitimcisi bu eğitimi verirken elinde tutmuş olduğu tasma ya da kayış yardımı ile köpeklere bu eğitimde yapmaları gerekenleri ve verilen komutlara nasıl uymaları gerektiğini öğretiyor. Temel itaat eğitimi her ırktan köpeklere verilebileceği gibi genel anlamda 4 haftalık bir süreyi kapsayan bir eğitim çeşidi olarak dikkat çekiyor. Ancak bazı köpeklerin davranışsal özelliklerine göre bu eğitimin süresi daha da uzayabiliyor. Eğitimin sonunda köpeklere yapılan geri beslemeler ile köpeklerin ne kadar başarılı olup olmadıkları test ediliyor. Başarı gösteren köpekler bir üst eğitime geçiş yaparken başarı sağlayamayana köpekler belli başarıyı yakalamaları için temel itaat eğitimini yeniden alıyorlar.

Silivri Köpek Eğitim Çiftliği

Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler ileri itaat eğitimlerine alınıyor. İleri itaat eğitimleri de temel itaat eğitimleri gibi yaklaşık olarak 4 hafta sürüyor. İleri itaat eğitimini temel itaat eğitimden ayıran en önemli özellik temel komutların herhangi bir aksesuar yardımı olmadan verilmesidir. Bu eğitimler temel itaat eğitimlerine göre daha zordur. Eğitimler köpeklerin dikkatini bozmayacak bir sosyal çevrede verilmesi gerekiyor. Temel komutlar herhangi bir aksesuar yardımı olmadan köpeklere verilmesi ile köpekler artık söz ile söylenen komutlara uygun olarak hareket edeceğinden sahiplerinin yapma dediklerini yapmayacak ya da yap dediklerini yapacak hale gelmeleri açısından oldukça önemlidir. İleri itaat eğitiminden sonra köpekler tuvalet eğitimlerinde de büyük başarılar gösterebiliyorlar.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Silivri Köpek Eğitim Çiftliği