Satılık Rottweiler Mersin

images

Satılık Rottweiler Mersin başlığım birçok kişi için yeni ve güvenilir bir dost edinmek için açılan kapı, bunun için atılan doğru ilk adım olacak. Çünkü köpek sahibi olmak isteyen kişiler için Rottweiler muhtemelen en doğru seçimlerden biri olacak. Tabi ki bu konuda farklı beklentileriniz de olabilir. Ama Rottweiler özelliklerine uygun sebepler nedeniyle edinildiğinde, köpekler içinde en çok güven duyabileceğiniz ırklardan biridir.

Satılık Rottweiler Mersin Hakkında

Öncelikle Satılık Rottweiler Mersin bir oyun köpeği, bir süs köpeği olmadığını unutmayın. Rottweiler 2000 yıllık tarihinde işçi sınıfındaki bir köpek olarak bilinmiştir. Bildiğimiz ilk ataları, Romalılar tarafından çoban köpeği olarak kullanılmıştır. Romalıların Almanya’yı işgal etmesi ve askerlerine et sağlayan sürüleri koruması için Rottweil şehrinde yetiştirilmeye başladı. 1900’lü yılların başında ise Almanya’da resmi polis köpeklerinden biri oldu. O dönemden günümüze kadar çok önemli kamu görevleri için tercih edilen ırklardan biri oldu. Gümrüklerde, askeriyede ve polis teşkilatında görevlendirildi. Kısacası tarihi boyunca
görünüşü, oyuncu olması ya da iyi vakit geçirmenizi sağlaması gibi özellikler ile öne çıkmadı. Disiplinli, çalışkan, güçlü, zeki ve kolay eğitilebilir olması sayesinde tanınan, sevilen bir ırk oldu.

 Rottweiler Köpek Eğitimi

Tabi yaptığı görevler ve özellikleri Satılık Rottweiler Mersin cinsi köpeklerin iyi bir aile köpeği olamayacağı anlamına gelmiyor. Aksine gelişmiş zekası, güçlü koruma içgüdüsü ve sosyalleşebilen bir köpek olması sayesinde başarılı olduğu alanlar arasında koruma köpeği olarak yetiştirilmek, terapi köpeği görevi yapmak ve
iyi bir aile köpeği olarak tanınmak vardır. Tabi disiplinli ve iyi bir eğitim alması şarttır. İlk atalarının çoban köpekleri olduğu da unutulmamalıdır. Satılık Rottweiler Mersin kapalı alanlarda uzun süre kalmayı sevmez, bol harekete ve egzersize ihtiyacı vardır. Satılık Rottweiler Mersin başlığı sayesinde bana ulaşan kişiler bu özellikleri unutmamalı, köpeğin sosyalleşmesi ve egzersiz ihtiyacını karşılaması için yeterli zaman ayırmaları gerektiğini bilmelidirler.
Satılık Rottweiler Mersin ilanı için beni arayan kişilerin beklentileri bu yöndeyse ve köpeğin ihtiyaçlarına karşılık verebileceklerini düşünüyorlarsa, yanlarında bulunmasını tercih edecekleri cinsin Rottweiler olması şaşırtıcı değildir.

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler Mersin