Satılık Rottweiler Dişi

images (5)

Satılık Rottweiler Dişi  başlığı farklı yorumlara ve tepkilere yol açabilir. Bu başlığı atmamdaki amaç, köpeğin hangi cins olduğundan çok köpeğin ırkının ve karakterinin önemli olduğunu vurgulamaktır. Rottweiler ırkının dişisi ile erkeği arasında çok önemli farklılıklar bulunmaz. Elbette çoğu hayvan türü için geçerli olan genel kurallar burada da geçerlidir. Dişiler erkeklere göre biraz daha küçük bir yapıdadır. Ayrıca yine çoğu türde olduğu gibi dişiler daha çok evine ve ailesine bağlı, erkek köpekler biraz daha dışarlıklı ve özgür ruhludur. Ama köpeklerin eğitimi bu avantaj veya dezavantajların kaybolmasını sağlayacaktır. Yani sonuçta çok büyük bir fark söz konusu değildir.

Satılık Rottweiler Dişi Hakkkında

Satılık Rottweiler Dişi ilanına ilgi gösterilmesinin bir diğer nedeni ise köpekleri üretmek ve bu şekilde para kazanmak istemek olabilir. Ancak ben veya köpek üreticisi diğer arkadaşlarım bu işi öncelikle para kazanmak için yapmayız. Çünkü yeri geldiği zaman köpeklerinizle aralıksız 24 saat ilgilenmeniz gerekebilir. Çoğu insan için tek köpekle ilgilenmek bile zor iken, 5 tana 10 tane ya da daha fazla yavru ile ilgilenmek, hele biraz daha büyüdüklerindeki durumları ile ilgilenmek problem yaratabilir. Ayrıca bu iş bakkalda ekmek satmak gibi bir iş değildir. Uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Köpeğe sahip olmanız önemli değildir. Önemli olan onun ihtiyaçlarını yeterince karşılayabilmek olacaktır.

Satılık Rottweiler Dişi
Ama evde bakmak amacı ile köpek almak isteyenlerin dişi Rottweiler almasının tavsiye edildiğini birçok yerde görebilirsiniz. Çünkü bu köpeğin daha küçük olacağı ve daha kolay kontrol edileceği düşünülür. Ama bu çok önemli bir fark değildir. Yaklaşık 60 santimetre olan omuz yüksekliğinde 3-5 santimetrelik yani %5 veya civarında bir farktan söz ediyoruz. Kilo olarak ise erkekler 50 kg. civarında olurken dişiler için normal ağırlık 42-43 kilogram olacaktır.

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler Dişi