Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim

images (3)

Köpekler doğası gereği bir topluluk içinde yaşamaya elverişlidir. Ev ortamında yetişecek olan bir köpeğin de kendi türlerinden oluşan topluluktan farklı bir ortamda olduğunu hissetmesi gerekir. Aksi taktirde kendi düzenindeki hiyerarşiyi arayacaktır. Köpeğin ev ortamına alışması da ancak sahibinin verdiği eğitimle mümkündür. Verilen eğitimle köpeğin vücut dili daha anlaşılır hale gelecektir ve sahibiyle olan iletişimi  kuvvetlenecektir. Eğitimi kendisi veremeyen ya da uzmanlık gerektiren alanlarda yetersiz kalan bireyler eğitim veren merkezlere  başvururlar ve belli bir köpek eğitim ücreti karşılığında Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim sağlarlar..

Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim Hakkında

Köpek eğitim merkezleri  köpekleri kendi ırk özelliklerine, yaşına ve alıştığı ortama göre karakter testine tabi tutarlar. Böylece uygulanması gereken doğru eğitim paketini oluştururlar. Yavru bir köpeğin temelden başlayarak alacağı genel eğitim tuvalet eğitimi, insanlarla bağ kurma ve temel itaat eğitimidir.  Daha sonralarda verilen ihtisas eğitimi, insanlar için üniversite düzeyini temsil etmektedir. Yani köpek temel tuvalet eğitimi alarak yaşam alanı içerisinde tuvaletini yapması gereken yeri öğrenir. Temel itaat eğitimi ile basit komutlara tasmalı iken uyma eğilimine girer. İleri itaat eğitimi ise verilen komutlara tasma yokken de uymaya yöneliktir ve tam itaat olarak nitelendirilir. İnsanların hayatı boyunca yapacağı mesleğin üniversitede belirlenmesi gibi  ihtisas eğitimi de köpeğin uzmanlık alanını yani hayatının devamında üstleneceği görevi belirler.

Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim Ücretleri

 Köpek eğitim ücreti, temel eğitimlerin alınması halinde bireysel veya eğitim merkezi tabanlı çalışmalarda genellikle 1300 TL ile 1800 TL arasında değişen fiyatlarla belirlenmektedir. Fakat bu eğitimlerin ayrı ayrı uygulanması fiyat hesaplanmasının da ayrı ayrı yapılmasını mecbur kılmıştır. 8 ile 12 hafta arasında bir yaşta olan köpeğin eve uyum eğitimi 120 TL dir. 2 veya 6 aylık olan bir köpeğe uygulanacak temel eğitim (tuvalet eğitimi, temel itaat, insanlarla iletişim) yaklaşık 750 TL dir. 3 ile 18 yaş arasında olan bir köpeğe uygulanacak olan geliştirilmiş eğitim (temel eğitim + ileri itaat eğitimi) 900 TL olarak ücretlendirilir. Bunun yanı sıra sadece itaat eğitimi aldırılmak istenirse itaat 1, itaat 2, itaat 3 olmak üzere derecelendirilmiş eğitim programları da bulunmaktadır. Bu program köpeğin yaş dönemine göre belirlenmiştir. 6 ile 18 ay arası itaat 1 , 10 ile  18 ay arası itaat 2 , 12 ile  24 ay arası itaat 3 eğitimi verilmektedir.

Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim Programları

Bazı aralıklarda iki program birden uygun görülmektedir. Örneğin; 10 ile 18 aylık bir yaş döneminde olan köpek,  gelişim düzeyine göre itaat 1 ve itaat 2 eğitimlerini alabilmektedir. Bu durum komutlara uyum sürecine göre belirlenmektedir. İhtisas programında sunulan eğitimlerle de köpeklerin bekçi köpeği, demiryolları polis köpeği, çığ arama kurtarma köpeği, deprem arama kurtarma köpeği, gümrük köpeği, polis köpeği ya da iz sürme köpeği, polis koruma köpeği, narkotik gibi alanlar için arama köpeği, av arama ya da yönlendirme köpeği, körlere refakatçi köpeği veya K-9 köpeği olarak yetişmeleri sağlanmaktadır. Bu eğitimlerin ücretleri ve seviyeleri köpeğin yaşına göre belirlenir ve 975 TL ile 4500 TL arasında değişir. En az fiyatla ücretlendirilen kademe bekçi köpeği eğitimi, en yüksek fiyatla 4500 TL olarak ücretlendirilen eğitim ise körlere refakatçi eğitimidir.

Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim

 Köpek  eğitim ücreti genel olarak köpeğin yaşına ve daha önce aldığı eğitim programına göre bağlıdır. Aynı zamanda eğitimin verildiği şehir, eğitimi veren merkez, eğitimin kapsamı ve süresi, ders saati, yapılan uygulamaların sayısı ve kalitesi de ücrette değişiklik yaratmaktadır.

 

Sıradaki içerik:

Küçük Yaşta Daha Ucuza Eğitim