Köpek Eğitim Çiftliği

images (4)

Çevremizde köpekler o kadar çok ki, onların sayılarını bilmek gerçekten mümkün değil. Köpekler çok, fakat onları besleyenler veya bakımını yapanlar var mı diye soracaksanız, bunu kaç kişinin yaptığı belli değil ve kaç köpeğin yardım aldığınızda bilemezsiniz. Birçok yerde artık köpekler için kurulan Köpek Eğitim Çiftliği bulunuyor. Bu çiftliklerde sadece eğitimler değil, A’dan Z’ye bütün bakımları yapılıyor. Köpek Eğitim Çiftliği öncelikle eğer yavru köpeklerse onlara sevgi ve ilgi gösterilir ve çok fazla ağır eğitimler verilmez. Köpeklere tuvalet eğitimi verilir ki tuvalet eğitimi köpekler için çok önemlidir. Nerede tuvaletini yapabileceği ve tuvalet için dışarıya çıkmak istediği zaman, mutlaka haber vermesi gerektiği konusunda sıkı bir eğitim verilir. Eğitim verirken ise köpekleri teşvik edebilmek için, doğru yaptıklarında onlara ödüller verilir. Ödüllerde genellikle ödül maması ve aynı zamanda onları sevmek olabilir.

Köpek Eğitim Çiftliği Hakkında

Köpeklerin ödülleri o kadar büyük ve abartılı şeyler olmasına gerek yok. Bazen bir öğün fazla verebilirsiniz veya ödül mamasının miktarını çoğaltabilirsiniz. Dışarıya çıkıp gezdiği saatleri arttırabilirsiniz. Köpek Eğitim Çiftliği birçok konuda köpeklere yardımcı olmaktadır. Bazen köpek sahiplerinin yapamadığı şeyleri onlar yapıp köpeklerin sahiplerine teslim edebiliyorlar. Köpek sahibi olmak zaten çok zor bir işken, bir köpek çiftliğinde onlarca köpeğe sahip olmak ve onlara bakmak çok daha zor bir durumdur. Bunu yapabilenler gerçekten köpekleri seven ve onlara yeteri kadar ilgi gösterebilecek olan kişilerin olması gerekiyor. Köpekler her zaman sevgi ve ilgiye muhtaçtır. Evlerde yaşayan köpeklere baktığınızda, hangilerin mutlu ve hangilerin mutsuz olduklarını görebiliyorsunuz. Bazen öylesine köpek sahibi olanlar var ve birkaç gün sonra hiç umursamıyorlar. Bazıları ise öyle bir köpeklerine bakıyorlar ki, sanki gerçekten kendi çocukları.

Köpek Eğitim Çiftliğine Dair Herşey

Köpek almak isteyenler, bazen petshoplardan alabiliyorlar, bazen ise veterinerlerden, bazende köpek eğitim çiftliklerinden alabiliyorlar. Köpek eğitim çiftliğinden kasıt ise, bir köpek çiftliğidir ve burada aynı zamanda köpekler eğitim görebildikleri için, kısmen köpek eğitim çiftliği oluyor. Çiftliğe ziyarete gelenler ise, bir sonraki gelişlerinde bir köpek sahibi olmak için gelebiliyorlar. Bu şekilde hem köpekler eğitimlerini almış ve yeni bir hayata hazırlanmış oluyorlar. Sizde hazır bir köpek  sahibi olmak istemez misiniz? Hem daha kolay, hemde evde onunla beraber yaşarken, sizde zorlanmayacaksınız. Sürekli olarak yanlış bir şeyler yapan veya öğrenmeyen bir köpek istemezsiniz sanırım. Köpek sahibi olmak kolay, bazen paranızı vererek köpek sahibi olabiliyorsunuz, bazen ise bedavaya bile köpek sahibi olabiliyorsunuz. Peki bu nasıl oluyor diye soracak olursanız, çoğunlukla veterinerlerden aldığınız yavru köpeklerde, eğer bütün aşı ve işlemlerini karşılarsanız, bedavaya bir köpek sahibi olmuş oluyorsunuz.

Köpek Eğitim Çiftliği

Normalde para vererek bir köpek sahibi olmak istediğinizde aşı ve işlemlere vereceğiniz para kadar yine bir ödeme yapmanız gerekiyor. Köpek Eğitim Çiftliği aynı zamanda bir köpek sahibi olmanız için yardımcı oluyor. Sonuçta onlara sürekli olarak yeni köpekler ve yavru köpekler geldiği için, siz hangi cinsten bir köpek istiyorsanız, ona göre çiftliğe istediğiniz cinsten bir köpek geldiği zaman size haber veriyorlar ve ona göre sizde gidip alabiliyorsunuz. Nereden köpek sahibi olmak isterseniz isteyin, en önemli olanlar ciddi anlamda onlara sahip çıkıp çıkmayacağınızdır. Eğer birkaç gün sonra umursamayacaksanız, köpek sahibi olmanın hiçbir anlamı yok. Bu yüzden siz ve kiminle veya kimlerle beraber yaşıyorsanız, hep beraber bir karar vermeniz gerekiyor. Bu kararı verirkende maddi ve manevi olarak her şeyi düşünmeniz lazım, çünkü köpeği beslemeye başladığınız andan itibaren onun içinde hesap yapmak zorundasınız.

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitim Çiftliği