Köpek Eğitim CD’leri

images (1)

Bir köpek eğitmek gerçekten kolay değildir. Hatta bir köpek sahibi olduğunuzda en çok zorlanacağınız konulardan bir tanesi onların eğitimi olabilir. Köpeklere eğitim verebilmek için onlarla ortak bir dile ihtiyaç duyacaksınız, fakat bu dil ne olabilir. Sonuçta köpekler insan dilini anlamıyor ve insanlarda köpeklerin dilini anlamıyor, fakat bir şekilde iletişim kurmanız gerekiyor. Köpekleri severek onlara sevgi gösterebilirsiniz veya onlara kızarak yanlış yaptıklarını ifade edebilirsiniz, fakat onları kesinlikle dövmemeniz gerekiyor. Köpeklerinize eğitim verebilmeniz için bazı kaynaklar söz konusu olabilir.Köpek Eğitim CD’leri bulunmaktadır. Bunları internet üzerinden bulup sipariş edebilirsiniz ya da kitap evlerinde de bulma imkanınız olabilir. En kötü veterinerlere gittiğinizde veya petshoplardan bile bulabilirsiniz. Birçok yerde satılmaktadır, fakat çoğu zaman köpek sahipleri internette bulup sipariş ediyorlar. Köpek Eğitim CD’leri kütüphanenizde bulundurabileceğiniz bir kaynaktır.

Köpek Eğitim CD’leri Hakkında

Sadece bu CD’ler size yetmeyecek. Elbette birçok kitaplar ve internette bilgi araştırması yapmanız gerekecek, fakat CD’lerinde sizde bulunması çok önemli. Köpek beslerken birçok konuda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Köpeğe hangi aralıklarda yemek ve su verilir, ne zama gezdirmeye götürmek gerekiyor. Onlara nasıl davranmak gerekiyor ve onlarla nasıl iletişim kurabilirsiniz. Köpek Eğitim CD’leri aslında daha çok köpek sahiplerinin işine yaramaktadır. Onlar daha fazla bilgilenebiliyor. Köpeklerin bakımı gerçekten kolay değil ve çok fazla sorumluluklarınız olacak. Onlara kendi çocuklarınız gibi bakamazsınız, çünkü aranızda ortak bir dil yok ve bunu sizin yaratmanız gerekiyor. Zamanla köpek size alıştıkça elbette bir şekilde iletişim kurabilecek hale geliyorsunuz, fakat o duruma gelene kadar ne yapabilirsiniz ve benzeri bilgileri CD’den alabilirsiniz. Belki çok tuhaf gelebilir, fakat biliyorsunuz ki insanlar arasında, görselden daha hızlı anlayanlar oluyorsa, dinleyerek daha hızlı anlayanlar olabiliyor.

Köpek Eğitimi İçin Neler Yapılabilir?

Köpeklerde de bu özellik vardır. Bazı köpekler gördükleri şeyleri daha iyi kavrayabilirken, bazı köpekler sese daha fazla dikkat etmektedir. Köpekler için beş duyuları çok önemlidir ve her zaman korunması gerekiyor. Köpek Eğitim CD’leri bu tür bilgileride size aktarmaktadır. Köpekle iletişim kurmaya başladığınız zaman her şey çok daha kolay oluyor, fakat bu duruma alışana kadar, sizde köpekten ve köpek sizden uzak kalabilir, çünkü anlaşamıyorsunuz. Sizin öncelikle köpeklerle nasıl iletişim kurabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor ki onları yanınıza çağırabilesiniz. Siz onları ne zaman yanınıza çağırabilecek bir duruma gelirseniz, onlarda sizin onları düşündüğünüzü ve beraber bir şeyler yapmak istediğinizi anlayacaktır. Dolayısıyla köpek sahibi olmadan önce, eğer köpek almaya karar verirseniz, bazı konuları köpek gelmeden öğrenmeniz gerekiyor ki köpek geldikten sonra zorlanmayın.

Köpek Eğitim CD’leri

Kime ne öğretirseniz öğretin veya neye ne öğretirseniz öğretin, ilk başta mutlaka zorlanacaksınız. Kimse bir şeyi anında öğrenmeyi veya hiçbir canlı anında saniyeler içerisinde bir şey öğrenmiyor. Köpeklerde aynıdır, elbette çok zeki hayvanlardır, fakat onlarında bir şeyleri öğrenebilmesi için zamana ihtiyaçları var. Köpek eğitimi CD’leri her şeyi öğretmez ama sadece size yol gösterir. Neyi nasıl öğretmeniz gerektiğini gösterir. Bu da çok önemlidir, çünkü sadece öğretmek değil, nasıl öğreteceğinizde çok önemlidir. Eğitim verirken sevgi göstermeniz gerektiğini her zaman ifade edeceklerdir. Sevgi göstermeden köpeklerin bir şey öğrenmelerini beklemeyin, çünkü öğrenmezler, çünkü öğrenmek istemezler. Köpekler gerçekten hayvanlar arasındaki en duygusal olanları denebilir. Karşısında duran insanın ona karşı nasıl davrandığını anlayabiliyor ve ona göre hareket ediyor. İnsanlarda bunu görünce acaba ben mi yanlış yaptım ya da hayvan sevincini gösterince sizde sevinebiliyorsunuz. Köpeklerle gerçek bir arkadaş gibi davranın. Her ne kadar köpek ve hayvan aleminden olsalar bile, onlara yakın ve sıcak davranın.

  • Cuma yasin ak
    5 yıl önce

    Köpek eğitim temel ve ileri egitim cd ve kitabı istiyorum

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitim CD’leri