Kaynarca Köpek Eğitimi

kopek (116)

Son derece sadık dostlarımız olan köpekler bizleri korumak ve mutlu edebilmek için her şeyi yaparlar. Biz de elimizden gelen her şeyi onlar için yaparsak ödeşmiş oluruz. Köpeğimizin uyumlu olmasını, kontrolümüz dışında istenmeyen davranışlarda bulunmamasını isteriz. Köpeklerin sahiplerini mutlu etmek gibi bir içgüdüleri vardır. Her köpek sahiplerini benimser, sahiplenir ve korurlar. Bazı durumlarda köpekler sahiplerinin istemediği davranışlarda bulunabilirler. Bu tip durumların önüne geçebilmek için köpeğimizi bir eğitim merkezinde eğitimlere sokmamız gerekebilir.

Köpekler erken yaşlarda eğitime daha olumlu cevaplar verirler ve eğitimlerini kısa sürede kalıcı olacak şekilde tamamlarlar fakat geç yaşlarda alınan eğitimler köpeklerin kemikleşmiş istenmeyen davranışlarını eğitmede başarılı sonuçlar vermeyebilir. Çünkü yıllardır kendi başına deneyimleyip öğrendiği davranışlar onun bünyesinde kalıcı bir şekilde şekillenmiş ve değiştirilmesi mümkün olmayan davranışlar haline dönüşmüştür. Aynı insanlar gibi köpeklerin de karakterleri zaman içinde şekillenir ve zaman geçtikçe kemikleşmiş bir yapıya bürünürler. Bu sebeple köpeklerimizin istenmeyen davranışlarını eğitmede kesinlikle geç kalınmamalı, daha yavruluk dönemlerinde eğitimlerine başlanmalıdır. Eğer sizde kaynarca yakınlarında ikamet ediyorsanız; profesyonel kişiler tarafından eğitimlerin verildiği Kaynar Köpek Eğitimi köpeğinize itina ile eğitim verecektir. Kaynarca köpek eğitim merkezinden çok memnun kalacaksınız.

Kaynarca Köpek Eğitimi

Kaynarca Köpek Eğitimi

Herkes köpeğini eğitmek isteyebilir ama bunu yapabilmek için profesyonellerden destek almak gerekir. Köpek eğitmek büyük sabır gerektirir. Bu yüzden herkes köpek eğitimi veremez. Eğer sizde köpeğinizi eğitmek istiyor fakat başarılı olamıyorsanız yapacağınız en doğru şey köpeğinizi yakınınızda ki bir eğitim merkezine teslim etmek olacaktır. Köpeğinizi eğitim merkezine bıraktıktan sonra tamamen ilgisiz bırakmak köpeğinizin asabileşmesine neden olabilir bu yüzden köpeğinizi gezmeye çıkarmanızda fayda olacaktır. İnsanlara alışmayan köpek insan içine çıktığında saldırganlaşabilir ve buda sizi fazlasıyla yorabilir.

Köpeğinizin istemediğiniz davranışları yapmasının önüne geçmek ve verdiğiniz komutlara itaat etmesini sağlayabilmek için işinde uzmanlaşmış eğitmenlerin olduğu bir eğitim merkezine götürmeniz doğru olacaktır. Eğitim almış köpekle almamış olanı arasında çok büyük farklar vardır. Örneğin siz; ”otur, kalk, git, gel, yat, sus” gibi komutlar verseniz de eğitim almamış bir köpek bunlardan hiç bir şey anlamayacaktır. Lafınız havada kalacaktır ama eğitim almış bir köpeğiniz varsa sizin sözünüzden çıkmayacak onun aldığı eğitim sayesinde şekillendiren davranış kalıplarının dışına çıkmayacaktır. Hal böyle olunca köpeğiniz ile geçirdiğiniz vakit çok keyifli ve eğlenceli olacaktır.

Şuan bir çok kişi köpek eğitmeni adı altında profesyonel olmamasına karşın insanları yanıltıp paralarını almaktadır. Siz de köpeğinizi eğitime verirken para vermeden önce iyice araştırmalısınız. Kaynarca köpek eğitimi profesyonel ekibiyle tam da sizi ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde bir eğitim merkezidir. Gönül rahatlığıyla köpeğinizi teslim edebilirsiniz. Eğitim sürecinde tam başarı sağlayabilmek için köpeğinize eğlendirici aktiviteler yaptırmalısınız. Eğitimlerden sonra hiç şüphesiz köpeğiniz size gittiğiniz her yerde tam uyum sağlayacak ve aranızda ki bağ eskisinden çok güçlü olacaktır.

Köpek Eğitimi Ne İşe Yarar?

1.Köpeklerde tıpkı insanlar gibi kalabalığa karıştıkça sosyalleşebilen canlılardır. Köpekler de sosyal hayata uyum sağladıklarında ancak mutlu olabilirler. Bu yüzden onları haftada en az bir kaç defa dışarıya çıkarmakta fayda vardır.

2.Sosyal çevremizde ki diğer canlılara bir zarar gelmesinin önüne geçmek için köpek itaat eğitimleri çok önemlidir.

3.Beraber zaman geçirdiğiniz köpeğinizin sizin komutlarınıza uyması, köpeğinizle aranızın çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Ondan nefret etme anlaşamama ihtimalini ortadan kaldıracaktır.

4.Köpeğinizin riskli davranışlarda bulunup kendine zarar verecek eylemlerden kaçınmasını sağlar. Daha akıllı ve itaat eden bir köpek olur.

5.Koruma eğitimi almış bir köpek sizi dışarıdan gelecek saldırılara karşı korur.

6.Kendisine güvenen sosyal köpekler etrafında ki diğer köpeklere de örnek olur.(Köpekler kendi türlerinden öğrendiklerini insanlardan öğrendiklerinden daha hızlı öğrenirler)

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kaynarca Köpek Eğitimi